Profilo Beyaz Eşya Servis

PRPFİLO BEYAZ EŞYA SERVİS TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ

Giderebileceğiniz Basit Arızalar ve Çözümleri

Öncelikle evinizin ve sizin güvenliğiniz bizim için çok önemli. Bunun bilincinde olarak ilk önerdiğimiz cihazınızı fişten çekmeniz ve kullanım kılavuzunda konuyla ilgili bir çözüm aramanız. Basit birkaç yol ile eşyanızı kurtarmanız mümkün. Sonrasında aşağıdaki aşamaları kontrol etmelisiniz.

Çalışma sesleri – 0212 515 0062 

Boğuk horultu Motorlar çalışıyor(ör. soğutma ünite grubu, vantilatör), fıkırtı, şırıltı ve tınlama sesleri geliyorsa, boruların içinde soğutma maddesi akıyor demektir. Cihazınızın sorunsuz çalıştığından emin olabilirsiniz.

Çıtlama sesi – 0212 515 0062 

Motor, şalter ve ya manyetik valfler açılıyor, kapanıyor olabilir. Gürültü oluşmasının önlenmesi cihaz düz yerleştirilmemiş olabilir. Cihazı lütfen bir su terazisinin yardımı ile dengeli ayarlayınız. Düzeltme işlemi için cihazın ayarlanabilen vidalı ayarlarını kullanınız veya altına uygun parçalar koyunuz.

Cihaz bir yere ”temas” ediyorsa

 • Cihazı, temas ettiği mobilya ve ya cihazlardan ayırınız.
 • Kaplar veya raflar sallanıyor veya sıkışıyor.
 • Dışarı çıkarılabilen parçaları kontrol ediniz ve gerekirse yeniden takınız.
 • Şişeler veya kaplar birbirine değiyor olabilir.
 • Şişeleri veya kapları birbirinden biraz ayırınız.

Servise Hangi Durumlarda Baş Vurmalıyım?

Tüm müdahalelere rağmen cihazdan anormal sesler geliyorsa Profilo servisi Servis 0212 515 0062 numaradan arayabilirsiniz!

Servis Home bu bağlamda geniş kitlelere hizmet vermek için markanın ürünlerinin tamir ve yedek parça işlemlerini gerçekleştiriyor. Arzu ettiğiniz her dakika Profilo çağrı merkezimize ulaşarak arıza talebinde bulunabilirsiniz.

 • Çift kapılı
 • Çift kapılı ankastre
 • Gardrop tipi
 • No frost
 • No frost kombi
 • Tek kapılı ankastre hizmet sunulan modellerden.

Temizlikte Püf Noktalar

Aldığınız ürünü ilk günkü gibi kullanmak elbette hayaliniz. Ancak hepimiz gibi siz de kolaya kaçıyor ve buzdolabınızın bakımını aksatıyorsunuz. Kullanım kılavuzunu okumak da size bir yük gibi geliyor. O zaman sayfamızda sizler için derlediğimiz pratik püf noktalarına bakarak eşyanızı nasıl kusursuzca temizleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 • Temizleme işleminden önce cihazı kapatınız.
 • Bunu emin bir şekilde sağlayabilmek için, elektrik bağlantı fişini prizden çıkarınız veya cihazın bağlı olduğu sigortayı kapatınız.
 • Dondurulmuş besini cihazdan dışarı çıkarınız ve serin bir yerde muhafaza ediniz. Soğutma akülerini (eğer varsa) besinlerin üzerine koyunuz.
 • Cihazı yumuşak bir bez, ılık su ve pH değeri nötr olan bir bulaşık deterjanı ile temizleyiniz. Temizleme suyu aydınlatmaya girmemelidir.
 • Kum, klor veya asit içeren temizleme maddeleri ve çözücü maddeler kullanmayınız.
 • Ovalama gerektiren veya çizen süngerler kullanmayınız.
 • Metalik yüzeylerde korozyon oluşabilir.
 • Raflar ve kaplar kesinlikle bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Aksi halde bu parçalar deforme olabilir.
 • Kapı contası sadece temiz su ile silinmelidir ve ardından iyice silinip kurulanmalıdır.
 • Temizleme işleminden sonra: Cihazı yine bağlayınız ve devreye sokunuz.
 • Dondurulmuş besinleri tekrar cihaza yerleştiriniz.
 • İlgili hususları dikkate alarak temizlik sağlayamayacaksanız Profilo servisleri çağrı merkezini arayınız.

Cihazınızı Uzun Süreli Kullanmanızın Yolları!

Bosch buzdolabı servisine başvurmanızdaki en büyük etmenlerden biri beyaz eşyanızı nasıl kullanmanız gerektiğini bilmemeniz. Kullanım kılavuzuna uygun olmayan yöntemler cihaza elbette ki zarar verecek hatta ciddi hasarlar bırakacaktır. Ancak Servis Home güvencesi ile korkulacak bir şey kalmadı. Dilerseniz sayfamızdaki beyaz eşya kullanım prosedürlerine göz atabilir, bütçenizi uzunca bir süre rahatlatabilirsiniz.

 • Cihazı serin ve iyi havalandırılmış bir yere kurunuz!
 • Güneş ışınları doğrudan cihazın kurulacağı yere gelmemeli ve cihaz sıcaklık oluşturan cisimlerin ve ısı kaynaklarının (ör. soba, kalorifer, ocak, fırın gibi) yanına veya yakınına kurulmamalıdır.
 • Gerekirse bir izolasyon plakası kullanınız.
 • Sıcak besinleri ve içecekleri cihaza yerleştirmeden önce soğumasını bekleyiniz ve soğuduktan sonra cihaza yerleştiriniz!
 • Donmuş gıda maddelerinin buzlarını çözmek istediğiniz zaman, bunları buzdolabının soğutma bölümüne koyunuz, buzları orada çözülsün.
 • Dondurucu bölmesinde oluşan kar ve ya kırağı tabakası muntazam aralıklar ile çözülmelidir!
 • Bir kar, buz, kırağı tabakası olması, dondurulmuş ve ya dondurulacak besinlere soğukluğun iletilmesini zorlaştırır. Bu durum elektrik tüketiminin artmasına neden olur.
 • Cihaz kapılarını mümkün olduğu kadar kısa açınız!
 • Cihazın arka yüzü ara sıra bir elektrikli süpürge veya fırça ile temizlenerek, fazla elektrik tüketilmesi önlenmelidir.
 • Duvara mesafe koruma parçalarını monte ederek, cihazın bildirilmiş enerji alma gücüne ulaşmasını sağlayınız.
 • Buzdolabı bakımını ihmal etmeyiniz.
 • Temin etmiş olduğunuz buzdolabı yedek parçalarının orijinal olmasına dikkat edin. Parçaları temin etmekte sıkıntı çekiyorsanız Profilo buzdolabı servisini arayınız.
 • Cihaz temizliği ve benzeri işlemler için kullandığınız buzdolabı aksesuarlarının orijinal olmasına dikkat edin.

Profilo Çamaşır Makinesi F05 Hata (Arıza) Kodu Nedir ?

Profilo çamaşır makinesi F05 hatası veriyor ise cihazınızın motorla alakalı bir sıkıntısı var anlamına gelir. Bu hatanın kesin çözüme kavuşması mümkündür. Ancak bu arızayı beyaz eşya teknisteni eşliğinde bakılması daha doğru olur. Motoru yanmıştır çalışmaz duruma gelmiştir gibi düşüncelere kapılmayın. Bu durum motor kömürleri bitmiş anlamına veya motor kollektörü arızalanmış anlamınada gelebilir. Motorun fişi aşırı sarsıntıdan yerinden çıkmışsada bu uyarıyı alırsınız. F05 hata kodunu çoğu zaman basit arızalarla karşımıza çıkar motorun kompile yandığı nadiren denk gelmektedir. Cihazınızı böyle bir sebepten dolayı hurdaya çıkarmamanız tavsiye edilir. Bir profilo kullanıcısıysanız cihazınızın değerini bilmelisiniz bizce çünkü piyasadaki ürünlerin bir çoğundan kalitelidir. Siz sayın kullanıcıların bu duruma hızlı ve kesin çözüme kavuşmak istiyorsanız size en yakın Antalya Profilo Servisi’ne ulaşmanız tavsiye edilir. İletişim için veya en yakın servis için iletişim bölümümüzdeki telefon numaralarıyla irtibata geçebilirsiniz.

Profilo Çamaşır Makinesi F04 Hata (Arıza) Kodu Nedir ?

Profilo çamaşır makinesi F04 hatası veriyor ise kullandığınız çamaşır makinesinin su vanasını kapatınız ve profilo çamaşır makinenizin elektrik fişini çekiniz. Profilo çamaşır makinesi F04 hatası veriyor ise su taşma uyarısı anlamına gelmektedir. Kullanıcının yapabiliceği tek müdahele cihazın su vanasını kapatmak ve elektrik fişini çekmektir. Onun dışındaki müdaheleler Profilo çamaşır makinesinin garantisini bozar veya sorunu dahada büyütür. Bu arıza çamaşır makinenizin su ventili arızalanmışsa F04 hata kodunu ekranda görürsünüz.  Tabiki bu sorunun tek sebebi çamaşır makinesinin su ventilleri değildir başka sebeplerden dolayı F04 hata kodu görebilirsiniz. Profilo çamaşır makinesi F04 hatasının kesimn çözümünü arıyorsanız. Size önericeğimiz tek yol Antalya Profilo Servisi  0212 515 0062 nolu telefonu arayıp servis kaydı oluşturmanız bizce en doğrusudur. Çünkü bu sorun teknisyen tarafından giderilebilicek bir sorundur.

Profilo Çamaşır Makinesi F03 Hata (Arıza) Kodu Nedir?

Profilo Çamaşır Makinesi F03 Hata (Arıza) Kodu ne anlama gelir sebebi nelerdir tüm açıklığı ile makalemizde işleyeceğiz. Profilo Çamaşır Makinesi F02 Hata kodu tahliye sırasında meydana gelen arızalar anlamına gelmektedir. Profilo Çamaşır Makinesi F03 Arıza kodu ile ilgili çözüm son kullanıcı tarafından maalesef ki bulunmamaktadır. Profilo F03 hatası çözümü için Antalya Profilo Servisi ile iletişime geçmeniz doğru çözüm olacaktır. Profilo F03 hatası sebepleri aşağıdaki gibidir; 1-) Tahliye hortumu tıkanmış olabilir 2-) Su boşaltma pompası arızalı olabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi F 02 Arızası (Hatası) nedir?

Sevgili Profilo Çamaşır Makinesi kullanıcılarımıza Profilo Çamaşır Makinesi F 02 Arızası (Hatası) hakkında bu makalemizde geniş ve kapsamlı açıklamalarla F 02 hata kodunu tanımlayacağız. Profilo Çamaşır Makineniz su almıyorsa veya aldığı halde F02 hata kodunu alıyorsanız sizlere kodun ne anlama geldiğini açıklayacağız. Profilo Çamaşır Makinesi F 02 Arızası (Hatası) su alma ventilinizde sorun olduğunu belirtir. Profilo Çamaşır Makinesi F 02 Arızası (Hatası) aşağıdaki nedenlerden kaynaklıdır: 1-) Yaşam alanı suyunuz aşırı kreçli olabilir. 2-) Su alma ventiline elektrik akımı iletilmiyor olabilir. Bu sorunları düzeltemiyorsanız Antalya Profilo Servisi ile iletişime geçiniz.

Profilo Çamaşır Makinesi F01 Arıza Kodu

Profilo Çamaşır Makinesi F01 Arıza kodu şu anlama gelmektedir; Kapı hatası anlamına gelmektedir. Profilo çamaşır makinenizdeki kapak kilit sisteminde sorun oluştuğu durumlarda makineniz bu durumu algılar ve sizlere F01 hatası kodunu ekranda belirtir. Bu durumdan kendi çabalarınızla kurtulmak istiyorsanız öncelikle kapağın menteşesinin sağlam olduğundan emin olun ancak kapağınız sallanıyor ve yerine iyi monte edilmemişse sorunu çözmek için kapağınızı tami araç gereçleri ile sıkılaştırın. Bu çözümü uyguladığınız halde yine de sorununuz düzelmiyorsa maalesef ki servisimizi çağırmanız gerekmektedir. Servisimize ulaşmak için Antalya Profilo Servisi çağrı merkezini aramanız yeterlidir.

Call Now ButtonServisi Ara