Siemens Beyaz Eşya Servisi

Siemens Hata kodları ve diğer tüm arıza kodları yaşanan sorunların nedeninin daha kolay tespit edilmesini sağlamak için üretici tarafından geliştirilen sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde tüketiciler karşılaştıkları herhangi bir sorunu, bu kodlar sayesinde kullanma kılavuzlarından karşılaştırarak kendileri de anlayabilirler. Fakat, bir sorunu anlamak ve soruna çözüm bulmak farklı şeylerdir. Cihazlara herhangi bir müdahalede bulunmak için teknik yardım almak her anlamda güvenlik için şarttır. Her anlamda derken kastettiğimiz; hem kişisel güvenlik hem de ürün güvenliği açısındandır.

Hata kodları ürünleri göre değişiklik gösterirken teknik servisinize bildirdiğinizde modeline göre size neden kaynaklandığını ve nasıl çözümleneceğini söyleyebilir. Hepsi farklı anlamlara gelmekle beraber bir sorunun birden fazla olasılıktan meydana gelme ihtimali söz konusudur. Yani, aynı arıza çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilir.

Tüketiciye düşen en büyük sorumluluk uygun şekilde kullanıma özen göstermek ve kullanma talimatlarına uymaktır. Akabinde yine talimatlarda belirtilen periyotlarda kontrollerin sağlanmasının ihmal edilmemesi ve uzman desteğinden başka müdahaleye izin verilmemesi gelir. Böylelikle dayanıklı tüketim malzemelerinin uzun yıllar minimum sorunla ya da sorunsuz bir şekilde çalışmaları mümkün olacaktır.

Siemens Arıza Kodları

Siemens bulaşık makinesi hata kodları:

Siemens Bulaşık Makinesi E25 Hatası

Siemens Bulaşık makineleri için E25 arıza kodu ile karşılaşıldığında kullanma kılavu içinde belirtildiği şekilde su boşaltma işlemini gerçekleştirmek gerekir. Çünkü, E25 Hatası Boşaltma pompasında bir sorun olduğunu işaret etmektedir. Bu sorunun çözümü drenaj pompasını tekrar çalışır hale getirmekle olacaktır. Siemens dışında, Bosch ve Neff markaları için de çoğu zaman aynı kod geçerlidir.

Bu hata kodu oluştuğunda cihaz içinde su birikmiş olması da muhtemeldir. Çözüm için ilk yapılması gereken makine içindeki rafların ve diğer parçaların uygun şekilde dışarı çıkartılmasıdır. Çünkü, filtreye rahatlıkla ulaşabilmemiz gerekir. Filtre kapağıyla birlikte söküldükten sonra içeride birikmiş olan su herhangi bir kap yardımıyla boşaltılabilir. www.siemensservis.com  web sitemizde diğer kodlarla ilgili bilgi de bulabilirsiniz.

Bu bölümdeki suyun tamamen boşaltılması önemlidir. Hatta, boşluklarda kalanlar bir sünger yardımıyla alınarak bulaşık makinesinin tamamen temizlenmesi sağlanabilir. Çünkü, pompanın çalışmasını engelleyecek ve tıkanıklığa neden olabilecek herhangi bir yabancı maddenin kalmadığından emin olunması icap eder.

Drenaj pompası kapağının olduğu bölümün temizlenmesi genellikle bu sorunu çözer:

Bu işlemlerin ardından pompa kapağının gözle kontrolü yapılır. Yani, herhangi bir kırık, çatlak ya da yamukluk olup olmadığına bakılır. Genellikle bu kısımda herhangi bir sıkıntı gözlenmez. Akabinde, bu minik kapakçık uygun şekilde çıkarılır ve dikkatlice içi temizlenir. Bunun için tornavida gibi bir aletten yardım alınabilir. Fakat, ürünün hasar görmemesi için dikkatli davranılması gerekir.

Kontrol esnasında cam parçası ya da farklı bir cisim bulunursa kargaburun yardımıyla ya da ince uçlu bir penseyle alınarak sorun halledilir. Eğer problem devam etmekteyse teknik servis çağırmak gerekir. E25 hatası ya da başka bir sıkıntıyla ilgili firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

Arıza Kodları için ayrıntılı bilgiler çok yakında www.siemensservis.com’un bu sayfasına eklenecektir.